Ženska seniorska reprezentacija na putu za EP u Ljubljani

Ženska seniorska reprezentacija u sastavu Nikol Marelja-Bošnjak, Ria Vojković, Nives Jelovica i Carrolina Bajrić predvođena izbornikom ženske reprezentacije Deanom Klarićem i pomoćnikom Čedom Vukelićem krenula je iz Rijeke za Ljubljanu gdje se od 31.8. – 3.9.2022. održava EP za boćarice.

Uz sudjelovanje 11 europskih reprezentacija dijelit će se 6 europskih titula u disciplinama: brzinsko izbijanje, precizno izbijanje, štafetno izbijanje, par klasično, pojedinačno klasično i krug. Nakon Rogaške Slatine (SLO) 2011., Komiže (HR) 2013., Saluzza (ITA) 2015. i 2017.ovo je peto izdanje EP za boćarice. Hrvatsku će predstavljati u brzinskom izbijanju Ria, štafetnom izbijanju Ria i Carrolina, preciznom izbijanju Carrolina, pojedinačno klasično Carrolina, krug Nives i par klasično Nives i Nikol. Svečano otvaranje je 31.8.2022.g. u 19 sati. Prva na boćalište izlazi hrvatska štafeta u četvrtak u 10,30 sati u 1. seriji eliminacija. U delegaciji Hrvatskog boćarskog saveza su još i Marino Štefan (predsjednik Tehničke komisije FEB), Klaudio Križmanić (međunarodni sudac) i Igor Banovac (šef delegacije).

Na Europskom prvenstvu u Ljubljani svi članovi delegacije nastupaju u novoj sportskoj opremi hrvatskih boćarskih reprezentacija poznatog proizvođača sportske opreme JAKO.

Datum objave: 31.08.2022.