Ženska reprezentacija otputovala u Francusku

U ranojutarnjim satima ženska reprezentacija otputovala na 1.Svjetski kup za žene.

U francuskom St.Vulbasu se 11.i 12.veljače prvi put održava novo FIB-ino natjecanje, ekipni svjetski kup za žene.

Trener ženske reprezentacije Romano Grižančić za ovo natjecanje izabrao je Nives Jelovicu, najbolju hrvatsku boćaricu i povratnicu u reprezentaciju od koje je kratko pauzirala zbog majčinskih obveza, Teu Čančarević i sestre Carrolinu i Virginiu Bajrić.

Na SK će nastupiti 12 reprezentacije,među kojima je uz Kinu, Čile, Francusku, Maroko, Italiju, Srbiju, Tursku, Sloveniju, Tunis i Hrvatska, te dvije reprezentacije s pozivnocom Monako i Japan.

na Svjetskom kupu su na rasporedu  parovi, precizno i štafetno izbijanje, a prema zamisli izbornika Grižančića primarno će Jelovica i Čančarević igrati u paru, Jelovica nastupiti u preciznom izbijanju, a sestre Bajrić u štafeti, premda se za svaki novi susret druge boćarice mogu postaviti u svaku disciplinu.

U prvom dijelu natjecanja u subotu reprezentacije će biti podjeljene u četiri skupine po tri ekipe iz kojih će najuspješnije nastaviti s natjecanjem u nedjelju u polufinalu i finalu.

U sastavu hrvatske delegacije su još i Damir Jasić, kao vođa puta i Marino Štefan, međunarodni sudac.

Datum objave: 10.02.2017.