Završni turnir Kupa europskih prvaka

Boćari talijanske BRB Ivree po sedmi su puta postali klupski prvaci Europe.

U organizaciji Bk Istra Poreč 18. i 19. studenog 2023. godine u Poreču je održan završni turnir Kupa europskh prvaka u volo boćanju.

U polufinalnim susretima BRB Ivrea je sa 16:6 savladala najtrofejniji slovenski Tratu iz Škofja Loke, dok je La Perosina sa 18:4 nadvisila crnogorski Maini iz Budve za koji je igrao hrvatski reprezentativac Karlo Šaban.

U talijanskom finalu završnog turnira europskog Kupa prvaka, koji je u subotu i nedjelju, 18. i 19. studenog 2023., drugu godinu za redom odigran u porečkoj boćarskoj dvorani SRC Veli Jože, Ivrea je sa 15:7 pobijedila La Perosinu za koju je nastupao i jedan od najboljih svijetskih brzinaca, Leo Brnić iz Jadranova. Ivrea je time, sa sedam titula, postala najtrofejniji klub Europe svih vremena.

Final Four turniri još najmanje dvije godine će se održavati u porečkom Velom Joži jer je europska boćarska federacija (FEB) i za naredne dvije godine dodijelila domaćinstvo Poreču.

tekst: Kristijan Klarić

fotografije: Manuel Paljuh

Galerije

Kup Europskih prvaka 2023, Poreč 18.-19.11.2023.

Datum objave: 20.11.2023.