Završne pripreme pred odlazak na Svjetski kup

Hrvatska ženska boćarska reprezentacija od 1. – 4 .11.  nastupa na Svjetskom kupu nacija za žene u turskom Mersinu.

U Rijeci je, u dvorani na Podvežici, 29.10. održan završni pripremni trening i dogovor prije odlaska na natjecanje. U Mersin putuju Carrolina Bajrić  (BK Čavle ŠB), Nives Jelovica i Ria Vojković (BK Labin) te izbornik Romano Grižančić. Na treningu su, uz suradnju i podršku izbornika Čede Vukelića, odrađene provjere upravo u disciplinama koje će se igrati na Svjetskom kupu, precizno izbijanje, par klasično i brznsko izbijanje.  Na natjecanju nastupa 12 ekipa  koje će biti raspoređene u 3 skupine. Samo prvoplasirana ekipa iz skupine osigurava nastup u polufinalu. Osim Hrvatske nastupaju dvije turske ekipe, Slovenija, Srbija, Crna Gora, Rusija, Čile, Argentina, Kina, Alžir i Maroko. Igračka forma je na visokoj razini, a očekivanja su vrlo pozitivna te se nadamo ulasku u polufinale i borbi za jednu od medalja.

(R.G.)

Datum objave: 30.10.2019.