Završeno Prvenstvo i Kup Hrvatske za juniore i juniorke u Lovranu

Na Prvenstvu Hrvatske za juniorke i juniore najuspješniji su Ria Vojković iz BK Komiža sa osvojene četiri titule državne prvakinje i Luka Gašpar iz BK Ploče sa osvojene tri titule državnog prvaka. Pobjednici prvog Kupa Hrvatske je ekipa BK Pazin.

U nedjelju 22.07.18 u Lovranu je disciplinom pojedinačno klasično završio Kup Hrvatske i  PH za juniore i juniorke (U18) za 2018. godinu. Uz sudjelovanje predstavnika svih ŽBS izuzev Zagrebačkog i Šibensko Kninskog boćarskog saveza u kategoriji boćara sve pohvale idu organizatoru i domaćinu natjecanja BK Lovran i BS PGŽ. Zaključna ocjena i prikazana igra je usprkos vidljivoj smjeni generacija bila na zadovoljavajućem nivou. Popunjenost po disciplinama je bila gotovo 100% u kategoriji boćara dok je u kategoriji boćarica nastupilo 10 igračica iz BS PGŽ, BS SDŽ i IBS-a. Po pitanju zastupljenosti i radu s ženskom kategorijom pred nama je dosta posla. Prva imena natjecanja  su  svakako Luka Gašpar iz BK Ploča s tri zlata i jednim srebrom iz 6 disciplina i kod boćarica  Ria Vojković iz BK Komiža s 4 zlata, u sve četri discipline u kojima je nastupila. Svakako treba istaknuti iako još godinama kadeta Lovra Šipeka koji je i u kategoriji juniora na ovom natjecanju osvojio dvije zlatne i jednu sredbrenu medalju. Pred nama je u kategoriji juniora bogati međunarodni kalendar koji če svoje finale imati na SP u Kini (10/2018). Završna provjera reprezentativaca prije puta u Kinu biti će na tradicionalnom turniru D.Ravera u Monacu također u 10/2018. Sve rezultate s PH za juniore i juniorke možete pogledati ovdje.

Galerije

PH 2018 juniori i juniorke