XVII. međunarodni Božićni turnir za juniore

U Rijeci u Boćarskom centru Podvežica 17. i 18. prosinca 2022. godine održati će se XVII. Međunarodni boćarski turnir „Božić 2022.” za boćare do 18 godina.

U boćarskom centru Podvežica, u organizaciji Boćarskog saveza Grada Rijeke i suorganizatora Boćarskog saveza Primorsko-goranske županije i Hrvatskog boćarskog saveza održat će se XVII. međunarodni Božićni turnir za juniore.

Na turniru će nastupiti  reprezentacije Francuske, Crne Gore, Slovenije, Srbije, Hrvatske i selekcija Primorsko-goranske županije. Svaka ekipa natječe se s četiri igrača, podjeljene su u raspodijeljene u dvije grupe i koje će, po sistemu svaki sa svakim, odigrati tri susreta. Natjecat će se u šest disciplina: štafetno i brzinsko izbijanje, precizno izbijanje, pojedinačno i par klasično te bližanje i izbijanju u krug. Prvoplasirana ekipa iz obje grupe igrati će za prvo mjesto dok će drugoplasirani igrati za treće mjesto, a trećeplasirani za peto mjesto.

Natjecanje započinje u subotu 17. prosinca u 8 sati prvom utakmicom u grupi, a u 10 sati je svečano otvaranje turnira. Druga utakmica započinje u 12:30 sati,a treća utakmica u grupi započinje u 17.30 sati.

U nedjelju 18. prosinca u 8.30 sati na programu je završnica i utakmice za treće i peto mjesto. Podjela priznanja i nagrada održati će se u 14:30 sati.

Za reprezentaciju Hrvatske nastupaju: Lovro Šipek, Filip Klarić, Žarko Jerčinović (Sv.Jakov), Ivan Načinović (Vargon) predvođeni izbornicima Čedom Vukelićem i Vjekoslavom Matetićem.

Datum objave: 16.12.2022.