Vodstvo Saveza u HOA-i

U Zagrebu je u srijedu 16.veljače održan sastanak predstavnika Hrvatske olimpijske akademije i Hrvatskog boćarskog saveza na temu školovanja nove generacije osoba osposobljenih za obavljanje poslova trenera. Na sastanku su sudjelovali Saša Ceraj, ravnatelj HOA-e, Marina Uremović, voditelj i koordinator Odbora za osposobljavanje i stručno usavršavanje kadrova u sportu, Velinka Katić, samostalni stručni suradnik za obrazovanje kadrova u sportu, a u ime Hrvatskog boćarskog saveza predsjednik Denis Peršić, dopredsjednik Igor Banovac i glavna tajnica Lukrecija Zanki.

Razgovor je vođen u smjeru da se krajem ove godine započne provođenje programa osposobljavanja osoba za poslove trenera i trenerica boćanja na području Dalmacije i Slavonije gdje je utvrđen veliki problem nedostatka stručnog kadra.
Ugovorima o međusobnoj suradnji omogućilo bi se školovanje budućih trenera boćanja na području Dalmacije i Slavonije bliže samom mjestu stanovanja što je velika prednost za polaznike koji neće morati odlaziti u Zagreb.
Ovim programom boćanje u Dalmaciji i Slavoniji dobilo bi obrazovani stručni kadar bez kojeg ne može biti kvalitenog klupskog rada s mladim boćarima i boćaricama.
Predstavnici Hrvatskog boćarskog saveza s ponosom su istaknuli da je boćanje tradicionalan i među najuspješnjim sportovima u Republici Hrvatskoj sa sjajnim nacionalnim i svjetskim rezultatima.

Datum objave: 17.02.2022.