Upisi u razredne odjele za sportaše 2024./2025.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo je Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025. („Narodne novine“, broj: 60/24).

Vezano za upis učenika – sportaša u razredne odjele za sportaše u točki XIII. Odluke propisan je postupak prijave učenika koji se upisuju u odjele za sportaše u ljetnom i jesenskome upisnom roku.

1. Ministarstvo turizma i sporta 10. lipnja 2024. godine dostavlja nerangiranu listu svih učenika koji su se prijavili za upis u razredna odjeljenja za sportaše nacionalnom sportskom savezu.
  2. 17. lipnja 2024. Nacionalni sportski savez objavljuje na mrežnim stranicama preliminarnu rang-listu prijavljenih kandidata prema kriterijima sportske uspješnosti i Obrazac kriterija sportske uspješnosti
  3. Do 21. lipnja 2024. kandidati moraju dostaviti prigovore nacionalnom sportskom savezu koji po potrebi ispravljaju rang-liste.
  4. Konačnu rang listu Nacionalni sportski savez službeno objavljuje na naslovnici svoje mrežne stranice 24. lipnja 2024.

Datum objave: 21.05.2024.