Upisi 2023./2024.-konačna rang lista

Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo je Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. („Narodne novine“, broj: 55/23): https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2023_05_55_948.html .

Vezano uz upis učenika – sportaša u razredne odjele za sportaše u točki XIII. Odluke propisan je postupak prijave učenika koji se upisuju u odjele za sportaše u ljetnom i jesenskome upisnom roku.

Nakon dostavljenih nerangiranih liste kandidata,nacionalni sportski savezi provodi rangiranje kandidata na temelju kriterija sportske uspješnosti. Kriterije sportske uspješnosti za svaki pojedini sport autonomno utvrđuju odgovarajući nacionalni sportski savezi te ih objavljuju na svojim mrežnim stranicama i dostavljaju Ministarstvu.

HBS objavljuje na svojoj mrežnoj stranici popunjen Obrazac za kriterije sportske uspješnosti i konačnu rang-listu kandidata.

KONAČNA RANG LISTA:

Konačna rang lista kandidata