Tomislav Ćurko za predsjednika Europske boćarske federacije

Adriatic Bocce Confederation će na subotnjim online izborima za predsjednika Europske boćarske federacije podržati Tomislava Ćurka.

Ćurko o motivaciji za kandidaturu:
“Nakon svega što je u posljednjem mandatu napravljeno u HBS-u, i organizacijski i natjecateljski, našao sam motivaciju za iskorak na međunarodnu scenu. Hrvatske boćarske reprezentacije su u svjetskom vrhu, imamo juniorsku ligu, a od ove godine i kadetsku ligu. U suradnji sa savezima iz regije ustanovili smo Adriatic Bocce Confederation, koja je pravi putokaz kako bi trebala izgledati i raditi jedna boćarska konfederacija. Dodatan motiv za kandidaturu predstavlja dosadašnje rukovodstvo FEB-e, koje nije napravilo nikakve pomake, osim aktivnosti kao što su europsko prvenstvo te kup prvaka koji je nužno odigran. Jedan od motiva za kandidaturu je i aktualna nebriga europske federacije za male saveze zapadne i istočne Europe.”

O planiranim prvim potezima na mjestu predsjednika:
“Ako budem izabran za predsjednika, za početak je potrebno formirati Izvršni odbor od ljudi s iskustvom i vještinama za provođenje programa temeljenog na unaprjeđenju i promicanju boćanja kao sporta. U natjecateljskom dijelu namjeravam iskoristiti iskustva iz ABC-a te definirati više mikrolokacija unutar Europe i kroz njih organizirati natjecanja. Način rada i financiranja FEB-e nije dobar te ga moramo promjeniti. Moramo otvoriti prostor za osnivanje komisija kao što je sportsko-tehnička komisija, koja bi trebala biti glavni oslonac FEB-e, a nakon toga i ostale kao što su komisija za donošenje i tumačenje pravila, zdravstvena komisija, komisija za razvoj kadrova, razvoj mladih, ženskog boćanja,…
Posebno je važna konstantna edukacija tehničkog kadra, trenera i sudaca.”

O glavnim ciljevima:
“Posebna pažnja će biti na razvoju i unaprjeđenju ženskog i boćanja kod mlađih dobnih kategorija. Bez mladih naš rad u boćanju nema smisla. Naglasak stavljam na ligaško natjecanje, koje donosi napredak u kvaliteti. Najbitnije je povećati aktivnosti u malim federacijama i proširiti aktivnosti na nove federacije, uključiti one koje se bave i petankom te raffa boćanjem.
O očekivanjima:
“Vjerujem da ću zajedno sa svojim suradnicima u mandatu dati sve od sebe u radu na razvoju i popularizaciji boćanja kao sporta u Europi. Siguran sam, da ćemo se nakon četiri godine radovati uspjesima FEB-e, kako u organizacijskom tako i u natjecateljskom smislu.”

Datum objave: 08.09.2021.