SP za seniore – sažetak 1. dana

Hrvatska seniorska volo reprezentacija od 7. – 11.5.2024.godine nastupa na Svjetskom prvenstvu koje se održava u St. Vulbasu u Francuskoj.

Prvi su na terene izašli Ria Vojković i Marino Milićević u mješovitoj štafeti brzinsko, sa 49 podogaka iz 58 izbačaja plasirali su se u četvrtfinale. U borbi za medalju protivnik im je slovenska štafeta Tadeja Petrić / Anže Petrić.
Marin Ćubela i Mateo Načinović u disciplini par klasično u 1. susretu u grupi pobijedili čileanski par R. Galvez / J.Falcon rezultatom 8:5. U drugom susretu igraju protiv crnogorskog para Miroslav Petković / Gracija Stjepčević.
Darijan Živolić i Marino Milićević u 1. seriji kvalifikacija u brzinskom štafetnom izbijanju, rezultatom 51/60 ostvarili prolazak u četvrtfinale gdje se sastaju s Talijanima Stefanom Pegorarom i Emmanuelom Ferrerom.
Ria Vojković i Pero Ćubela u 1.seriji grupnih utakmica u disciplini bližanje i izbijanje u krug mješovito startali su pobjedom protiv Turske 26:23. U sljedećem kolu igraju protiv Srbije.
Marino Milićević u svojoj trećoj trci prvog dana ostvario je 45 pogodaka iz 50 izbačaja i treći rezultat kvalifikacija u brzinskom izbijanju. U borbi za medalju sastaje se s predstavnikom Monaka J.Banchetom. Odličan posao radi naš fizioterapeut Roko Bačić koji u izrazitoj gustoj satnici natjecanja priprema naše trkače za nastupe i velike napore koje nosi ovo prvenstvo.

Nakon uspješnog prvog dana i svečanog otvaranja Prvenstva izbornik Matetić u osvrtu zaključuje: ”Nakon prvog dana svjetskog prvenstva u St. Vulbasu vlada određno zadovoljstvo postignutim rezultatima. Naime, jako je važno veliko natjecanje otvoriti uspješno, s dobrim rezultatima i pobjedama, a to je nama upravo danas pošlo za rukom! Zaljubljenici u boćanje i šira javnost u Hrvatskoj, naučeni su na dobre rezultate hrvatskih boćarica i boćara na velikim natjecanjima. Nakon današnjeg uspješnog starta, stekli su se osnovni uvjeti da se i s ovog prvenstva vratimo s medaljama, odnosno rezultatima koji će nas i dalje držati u vrhu svjetskog boćanja, kao jednu od najuspješnijih boćarskih reprezentacija.

Uvijek se netko od reprezentativki i reprezentativaca istakne, danas je to sigurno pošlo za rukom statistički najboljem boćaru u Hrvatskoj, Marinu Milićeviću koji je u tri trkačke discipline bio sjajan i kao kapetan seniorske reprezentacije, poveo svoje suigrače i suigračicu u borbu za odličja!
Na tom putu sutra je veoma važan dan, koji počinje jutarnjim nastupom Matea Načinovića u disciplini pojedinačno klasično, a završava kasno navečer s mješovitom štafetom! Svakako se nadam i vjerujem u dobre rezultate i u nastavku natjecanja!”

Osvtrt Romana Grižančića na nastup Rije Vojković u mještovitim disciplinama: ”Mislim da smo dobro otvorili prvenstvo u svim disciplinama i možemo očekivati pozitivne rezultate u nastavku natjecanja. Što se tiče igre u krugu mješovito, prvo je kolo odigrano odlično, mirno i sigurno što nam daje veliki optimizam za daljnje igre. Mješovita štafeta je ostvarila 4. rezultat i tražimo prolaz prema medalji protiv Slovenije.”

Datum objave: 09.05.2024.