SP u Alžiru – 2. dan

Drugi dan natjecana na Svjetskom prvenstvu za volo U18 i U23 i raffa U19 koje se održava u Oranu, Alžir od 19. do 23. rujna 2023. godine.

VOLO
PAR KLASIČNO
Hrvatska – Maroko, Matija Valenčić i Ivan Načinović dobili susret bez borbe jer se protivnik nije pojavio.
ŠTAFETNO IZBIJANJE
Adrian Šipek i Ivan Načinović pobijedili reprezentativce Turske rezultatom 44 pogodaka od 57 izbačenih boća i osigurali plasman u 1/2 finale
IZBIJANJE I VALJANJE U KRUG
Žarko Jerčinović pobijedio reprezentativca Monaka 21:11 i plasirao se 1/4 finale
PRECIZNO IZBIJANJE
Žarko Jerčinović s ukupno 31 puntom iz dvije kvalifikacijske borbe uspio sveukupno zauzeti treće mjesto i izboriti 1/4 finale, gdje igra protiv reprezentativca Libije
BRZINSKO IZBIJANJE
Adrian Šipek je izgubio od slovenskog reprezentativca Urbana Hitija, rezultatom 35:38.
kategorija: mlađi seniori U23
PAR KLASIČNO
Karlo Šaban i Luka Gašpar su bez većih problema položili popravni od prethodnog dana i pobijedili reprezentativce Libije rezultatom 13:1 i zadržali izglede za ulazak u 1/2 finale
ŠTAFETNO IZBIJANJE
Filip Klarić i Luka Gašpar porazili su reprezentativce Turske rezultatom 45 pogodaka od 58 izbačenih boća i plasirali se u 1/2 finale.
POJEDINAČNO KLASIČNO
disciplina u kojoj je Karlo Šaban već dvostruki svjetski prvak, danas nije bila uspješna za njega protiv talijanskog reprezentativca Ivana Sorigona, koji je susret dobio rezultatom 13: 1.
Karlo će imati priliku za popravni ispit u susretu s predstavnikom domaćina za plasman u završnicu prvenstva.
PRECIZNO IZBIJANJE
Duje Pirić je sa ukupno 29 punata iz dvije serije ušao u 1/4 finale, gdje će se susresti sa reprezentativcem Srbije Dejanom Kovačevićem. Rezultat je uspio ostvariti pogotkom zadnje pozicije (bulina)!
BRZINSKO IZBIJANJE
Luka Gašpar je, nažalost, u eliminacijskoj trci za ulazak u 1/2 finale poražen od talijanskog reprezentativca.
RAFFA
Ana Juginović u polufinalu preciznog izbijanja!
Duje Pavešković je 5. u pojedniačnom, a u paru sa Rokom ukupnim rezultatim 14:11 ušli su u četvrtfinale.
Roko Velić ukupnim rezultatom od 26 zauzeo je 10 mjesto, a u mješovitom paru s Anom nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale.

Datum objave: 22.09.2023.