SP u Alžiru – 1. dan

Volo i raffa reprezentacija započele su natjecanja na SP koje se održava od 19. do 23. rujna u Oranu, Alžiru.

Prvi dan natjecanja za volo reprezentacije započeo je disciplinom par klasično U23 i razigravanjem po grupama. Naši reprezentativci startali su porazima u obje kategorije:

U18I.Načinović / M.Valenčić izgubili su od TalijanaMacario Gioanas/Costa rezultatom 4:10

U23K.Šaban / L.Gašpar izgubili su tijesno od domaćina, reprezentacije Alžira Gobin/Hamoudi rezultatom 7:8

DOUBLE 23

DOUBLE U18

A.Šipek i I.Načinović u kvalifikacijskoj trci za ulazak među osam u disciplini brzinsko štafetno izbijanje, pogodili su 49 boća od 61 izbačenih. Isti rezultat imali su i Francuzi te su zbog daljnjeg poretka morali u dodatno razigravanje gdje su naši juniori bili bolji rezultatom 17:14 i tako zauzeli prvo mjesto. U četvrtini finala igrati će protiv reprezentacije Turske.

RELAIS U18

Mlađe seniorska štafeta (U23) : L.Gašpar / F.Klarić pogodili su 46/58 te su također morali u dodatno razigravanje s Talijanima koji su ostvarili isti rezultat. U razigravanju su izgubili rezultatom 9:16 i tako zauzeli treće mjesto te će u četvrtfinalu igrati protiv Turske.

RELAIS U23

Bližanje i izbijanje u krug (U18): Ž.Jerčinović u prvoj utakmici razigravanja po grupama ostvario je pobjedu nad Argentincem 21:16.

COMBINE U18

Pojedinačno klasično (U23): K.Šaban također je bio uspješan u kraljevskoj disciplini pobijedivši reprezentativca Libije rezultatom 13:2.

SIMPLE U23

Brzinsko izbijanje (U18): A.Šipek s pogođenih 43 boće od 48 izbačenih zauzeo je prvo mjesto te u četvrtfinalu igra protiv Slovenca.

PROGRESSIF U18

Brzinsko izbijanje (U23): L.Gašpar zauzeo je sedmo mjesto s rezultatom 33/47 te u četvrtfinalu igra protiv Talijana.

PROGRESSIF U23

Precizno izbijanje (U18): Ž.Jerčinović je u prvoj kvalifikacijskoj seriji pogodio 14 punata i trenutno dijeli četvrto mjesto s reprezentativcem Perua.

PRECISION U18

Precizno izbijanje (U23): D.Pirić pogodio je 16 punata i trenutno zauzima sedmo mjesto.

PRECISION U23

Raffa natjecanja otvorili su Roko Velić i Duje Pavešković u disciplini par klasično U19 pobjedom nad Francuzima 8:4.

Ana Juginović u pojedinačnom u produžecima izgubila je 6:7 od predstavnice domaćina, u preciznom izbijanju ukupnim rezultatom od 17 zauzima 4 mjesto, s u mješovitom paru sa Rokom Velićem rezultatom 7:9 izgubili su od Brazila.

Duje Pavešković ušao je u polufinale u disciplini pojedinačno klasično pobjedom nad Alžircem 6:5.

Raffa-1. dan

Galerije

SP raffa, volo U18, U19, U23-Alžir, 18.-22.9.2023.

Datum objave: 21.09.2023.