Školsko boćanje u Splitsko-dalmatinskoj županiji

Boćarski savez Splitsko-dalmatinske županije u suradnji sa Školskim sportskim savezom Splitsko-dalmatinske županije početkom školske godine 2021./2022. u cilju popularizacije boćarskog sporta među mladima pokrenuo je projekt “Boćanje u osnovnim školama”.

Aktivnosti koje su provedene od početka do kraja projekta su:

• dobivanje suglasnosti ŠSS SDŽ-e da se u školskoj godini boćanje provodi kao sportsko natjecanje na županijskoj razini
  • pisana komunikacija prema boćarskim klubovima u SDŽ da se u svojstvu suradnika školskih ekipa uključe u projekt
  • pisana komunikacija prema osnovnim školama da se uključe u projekt
  • animacija profesora TZK-a u školama za uključenje u projekt
  • prikupljanje prijava
  • obilazak prijavljenih škola i doniranje jednog/dva kompleta boća za organizaciju treninga
  • izrada propozicija natjecanja i skice poligona
  • organizacija natjecanja (suci, rekviziti, grijanje boćarske dvorane, sendviči i sokovi za natjecatelje i voditelje).

Natjecanje je završilo 7.travnja 2022.godine na zatvorenim boćarskim terenima u Sinju gdje su odigrane finalne utakmice. U projektu je sudjelovalo 9 školskih ekipa u kategoriji dječaci i 4 ekipe i kategoriji djevojčice, ukupno  100-ak djece.

Pobjednička ekipa u kategoriji dječaci je ekipa OŠ Srinjine iz Srinjina, a u kategoriji djevojčice ekipa OŠ Kamešnica iz Otoka kod Sinja.

(M.Jukić)

Datum objave: 21.04.2022.