Sjednica vodstva FEB-e i KEP natjecanja u 2022.godini

U srijedu 16.veljače održan je video sastanak vodstva FEB-e s predstavnicima federacija Švicarske, Njemačke, Luksemburga, Monaka i Španjolske radi dogovora oko organizacije i održavanja KEP natjecanja u 2022.godini.

Sudionici sastanka upoznati su planovima o 1. fazi natjecanja KEP skupine zapad koja će se igrati u Lyonu od 13.-15.5.2022. godine u turnirskom formatu uz sudjelovanje federacija Švicarske, Njemačke, Luksemburga, Monaka i Španjolske.

Po dvije prvoplasirane ekipe s turnira u Lyonu (skupina zapad) i dvije prvoplasirane ekipe s turnira u Beogradu (skupina istok) plasirat će se u 2. fazu doigravanja KEP-a gdje ih očekuju 2.plasirane ekipe iz četiri najjače europske federacije  (SLO, IT, FRA i HR).

Datum odigravanja 2. faze je 4.6.2022.godine u formatu jednog eliminacijskog susreta uz domaćinstvo ekipa iz “malih nacija” iz prve faze KEP-a.

Treća faza u kojoj se uključuju i prvaci federacija SLO, IT, FRA i HR kao i Final Four KEP igra se u rujnu i studenom 2022.godine.

Pored činjenice da će u ovogodišnjom izdanju KEP sudjelovati između 14-16 ekipa, novost je i mogućnost svih ekipa sudionica (osim ekipa iz FRA, IT, SLO i HR) da se pojačaju s dva igrača bez ograničenja.

Izgledni kandidat za domaćinstvo i organizaciju Final Foura u 2022.godini je BK Istra Poreč iz Poreča.

Datum objave: 17.02.2022.