Seniori otputovali na svjetsko prvenstvo

Seniorske volo i rafa reprezentacije Hrvatskog boćarskog saveza danas su otputovale na svjetsko prvenstvo koje se održava od 1. do 5. studenog 2022. godine u Mersinu, Turska.

Ovogodišnje svjetsko seniorsko prvenstvo održava se za volo i raffa boćanje.

Direktor reprezentacija i izbornik seniorske volo reprezentacije Vjekoslav Matetić za nastup na svjetskom prvenstvu odabrao je sportaše Peru i Marina Ćubelu (Bk Biston), Marina Miličevića (Bk Biston) i Karla Šabana (Bk Sveti Jakov Jadranovo), a za pomočnog trenera Valtera Ivančića.

Izbornik Ante Jurjević za seniorsku raffa reprezentaciju odabrao je Tonćija Jerića i Luku Žuru (Bk Gorčina-raffa), a odličan nastup Ane Juginović na svjetskom prvenstvu U18 koje se održalo u Rimu (Italija) od 21.-24.9.2022.godine osigurao joj je plasman na ovo svjetsko prvenstvo, član raffa delegacije je i Zoran Nasić predsjednik Komisije za raffa boćanje.

Na prvenstvu će suditi i naši međunarodni suci Boris i Oliver Nadenić.

Datum objave: 31.10.2022.