Otvoreno PH za juniore u Ročkom Polju

U Ročkom Polju od 24. – 28. kolovoza 2022.godine održava se prvenstvo Hrvatske za juniore (U-18) na koje su se prijavili mladi boćari iz BS Dubrovačko-neretvanske županije, BS Grada Zagreba, Istarskog boćarskog saveza i BS Primorsko-goranske županije.

Krugovi 23 boćara s pravom nastupa

8 skupina: 7 skupina po 3 i 1 skupina sa 2 – iz svake skupine prvoplasirani ide u četvrtfinale

U skupinama sa 3 drugi susret igraju poraženi iz 1. kola i boćar koji je čekao. Susreti ne mogu završiti neodlučeno. Ako u skupini sa 3 svaki boćar ostvari po pobjedu i poraz, gleda se omjer osvojenih i izgubljenih punata. Ako je omjer osvojenih i izgubljenih punata jednak boćari s jednakim omjerom igraju dodatnu igru u kojoj svaki s po jednom boćom bliža u krug, a s po jednom gađa balina.

U skupini sa 2 igraju se dva susreta. Susret može završiti i neriješeno.

1. Matija Valenčić
  2. Žarko Jerčinović
  3. Lovro Šipek
  4. Filip Klarić
  5. Ivan Šokić
  6. Filip Kajin
  7. Nino Majcan
  8. Tomas Jurcan

Parovi 23 boćara, odnosno 11 parova s pravom nastupa

4 skupine: 3 skupine po 3 i 1 skupina sa 2 – iz svake skupine prvoplasirani ide u polufinale

U skupinama sa 3 drugi susret igraju poraženi iz 1. kola i par koji je čekao. Susreti ne mogu završiti neodlučeno. Ukoliko u skupini sa 3 svaki par ostvari po pobjedu i poraz gleda se omjer osvojenih i izgubljenih punata. Ukoliko je omjer osvojenih i izgubljenih punata jednak oba boćara iz parova s jednakim omjerom igraju dodatnu igru u kojoj svaki boćar s po jednom boćom bliža u krug, a s po jednom gađa balina.

U skupini sa 2 igraju dva susreta. Susret može završiti i neriješeno.

1. Jakov ili Drivenik
  2. Vrh
  3. Pazin ili Lindar
  4. Vargon

Pojedinačno 23 boćara s pravom nastupa

U skupinama sa 3 drugi susret igraju poraženi iz 1. kola i boćar koji je čekao. Susreti ne mogu završiti neodlučeno. Ukoliko u skupini sa 3 svaki boćar ostvari po pobjedu i poraz gleda se omjer osvojenih i izgubljenih punata. Ukoliko je omjer osvojenih i izgubljenih punata jednak boćari s jednakim omjerom igraju dodatnu igru u kojoj svaki s po jednom boćom bliža u krug, a s po jednom gađa balina.

U skupini sa 2 igraju dva susreta. Susret može završiti i neriješeno.

1. Filip Klarić
  2. Žarko Jerčinović