Reprezentacije U18 i U 23 otputovale na Svjetsko prvenstvo

Hrvatske boćarske reprezentacije U18 i U23 nastupit će na Svjetskom prvenstvu od 25. do 30. listopada 2022. godine u Montbrisonu u Francuskoj.
Jednu grupu delegacije iz Monaka predvodi Vjekoslav Matetić, direktor reprezentacija, a drugu grupu iz Rijeke za Francusku predvodi Igor Banovac, dopredsjednik Saveza.

Na svjetskom prvenstvu za reprezentaciju do 18 godina nastupit će Žarko Jerčinović (Bk Drivenik) u disciplinama precizno izbijanje i u paru klasično sa Ivanom Načinovićem (Bk Vargon, Rijeka), Lovro Šipek (Bk Sveti Jakov, Jadranovo) u pojedinačnom klasičnom, Filip Klarić (Bk Sveti Jakov, Jadranovo) u brzinskom izbijanju i u štafetnom izbijanju s Lovrom, a predvodi ih izbornik Čedo Vukelić (Bk Vargon, Rijeka).

Za reprezentaciju do 23 godine Luka Gašpar (Bk Zrinjevac, Zagreb) nastupa u brzinskom izbijanju, Filip Matijašić (Bk Zrinjevac, Zagreb) i Karlo Šaban (Bk Sveti Jakov, Jadranovo) u štafetnom izbijanju, Duje Pirić (Bk Naklice) u bližanju i izbijanju u krug i preciznom izbijanju, a Karlo i Luka u paru klasično, predvodi ih izbornik Dražen Puniš. Direktor reprezentacija Vjekoslav Matetić ….

Na svjetskom prvenstvu sudjelovat će i Dario Gracin, međunarodni sudac i Dino Blečić međunarodni tehnički delegat.

Datum objave: 25.10.2022.