Prvakinje Hrvatske – Ria Vojković u krugu, Majda Paoli i Nives Jelovica u paru

Ria Vojković prvakinja Hrvatske u bližanju i izbijanju u krug, a Majda Paoli i Nives Jelovica prvakinje Hrvatske u paru klasično.
Čestitamo!

U Kastvu i Marinićima 16. i 17. prosinca 2023. godine odigrano je prvenstvo Hrvatske u volo boćanju za seniorke u disciplinama bližanje i izbijanje u krug i par klasično. Organizator natjecanja bio je Hrvatski boćarski savez, a domaćin natjecanja Bk Kastav i BS Primorsko-goranske županije.

Na prvenstvo su nastupile boćarice iz Primorsko-goranske županije (Bk Čavle ŠB, ŽBK Drenova, ŽBK Marinići, Ženska ekipa Bk Kastav) iz Istarske županija (ŽBK Pula) iz Splitsko-dalmatinske županije (ŽBK Komiža). Prvog dana prvenstva, sudionice i domaćine natjecanja pozdravio je i predsjednik HBS-a Denis Peršić.

Uz pehare prvakinjama pojedinih disciplina i medalje za osvojena prva četiri mjesta, na prvenstvu su dodijeljena posebna priznanja najboljim igračicama u 2022. godini, Dora Fućak (Čavle ŠB) proglašena je najboljom juniorkom, a Carrolina Bajrić (Čavle ŠB) najboljom seniorkom.

Završni poredak po disciplinama:

Bližanje i izbijanje u krug:

1. RIA VOJKOVIĆ (Pula)
  2. Valentina Šimac (Kastav)
  3. Nives Jelovica (Pula)
  4. Jelena Vitaljić (Komiža)

Parovi klasično:

1. MAJDA PAOLI – NIVES JELOVICA (Kastav/Pula)
  2. Ria Vojković – Ermina Zemunović (Pula)
  3. Klara Širola – Valentina Šimac (Kastav)
  4. Zorka Ćoso – Mirjana Grgić (Drenova)

Na prvenstvu je održano natjecanje u brzinskom štafetnom izbijanju na kojem su nastupile 3 štafete.

1. IRA NIMČEVIĆ – DORA FUĆAK (Bk Čavle ŠB)
  2. Klara Širola – Valentina Šimac (ŽE Bk Kastav)
  3. Jelena Vitaljić – Anđela Tokić (ŽBK Komiža)

Voditelj natjecanja bio je Slobodan Marelja-Bošnjak, a na natjecanju su sudili Damir Zrnišćak, Anton Bučević i Nevesin Širola.

Datum objave: 18.12.2023.