PH seniori-bližanje i izbijanje u krug

Prvenstvo Hrvatske u disciplini bližanje i izbijanje u krug za seniore održano je 16. i 17.12. u boćarskim dvoranama Metković i Srebreno u organizaciji boćarskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije i boćarskih klubova Metković i Župa Dubrovačka.

Na prvenstvu je nastupilo 16 natjecatelja, 12 po broju županijskih predstavnika na prvenstvu Hrvatske za 2017. godinu, te 4 natjecatelja po plasmanu sa županijskog prvenstva Dubrovačko-neretvanske županije sa strane domaćina, jer nisu došla 2 predstavnika PGŽ, te 1 predstavnik grada Zagreba i 1 predstavnik Vukovarsko-srijemske županije. Prvak Hrvatske postao je Marko Skejo član BK Primošten, viceprvak je Srećko Bajo iz BK Komolac, treće mjesto je pripalo Antoniju Prlaguziću iz BK Vargon, dok je četvrti Tomislav Kolobarić iz BK Zrinjevac. Za vrijeme natjecanja u oba dva dana nije bilo niti jednog prigovora od strane natjecatelja. Na prvenstvu su sudili nacionalni suci: Srećko Batinić, Miro Džamonja, Petar Biočić, Velimir Galov i Žarko Matić. Voditelj natjecanja bio je Luko Hendić. Medalje, pehar i prigodne poklone domaćina podijelili su predsjednik boćarskog saveza Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Pavlović i član Izvršnog odbora HBS-a Luko Hendić.

(L.Hendić)

REZULTATI: Ph seniori-krug