Pero Ćubela srebrni na Svjetskim igrama

Pero Ćubela u disciplini precizno izbijanje zlatnim pogotkom osvojio je drugo mjesto na Svjetskim igrama koje se od 21. do 30. srpnja održavaju u poljskom Wroclowu.

Hrvatska delegacija u sastavu Pero Ćubela (precizno izbijanje), Virginija Bajrić (brzinsko izbijanje), Čedo Vukelić (trener) i Tomislav Kolobarić (trener) završila je u kišnom Wroclowu svoj nastup na Svjetskim igrama.

Loši vremenski uvjeti, zbog kojih su jučer odgođena natjecanja na svim vanjskim terenima, uvjetovali su promjeni satnice natjecanja.

Pero Ćubela u borbi za medalju

Odlični Pero Ćubela u disciplini precizno izbijanje otvorio je natjecanje  s 25 poena i ostvario najbolji rezultat prvog kruga kvalifikacija. Nastupom u finalnoj seriji s ostvarenih 17 poena ostvario je drugi rezultat finala kao i Francuz Chirat te je u dodatnom raspucavanju pobijedio i osvojio srebrenu medalju. Prvak je postao Argentinski predstavnik Preto.

Virginija Bajrić u disciplini brzinsko izbijanje zaključila je natjecanje već u eliminacijama. S dosta neuvjerljivim nastupom u dvije serije brzinskog izbijanja ostvarila je ukupno 42 pogotka (21+21) i natjecanje završila na 7. mjestu (slabija od nje bila je samo predstavnica Čilea).

Naš predstavnik u disciplini brzinskog izbijanja i glavna uzdanica za osvjanje medalje Leo Brnić otkazao je nastup na natjecanju zbog ozlijede.