Otvorena boćarska dvorana u Labinu

U sklopu proslave Dana Labinske republike, koja slavi 98. obljetnicu, u subotu 2.3.2019. svečano je otvorena boćarska dvorana u Labinu.

U prisustvu boćarskih zaljubljenika, boćarica, boćara, uzvanika iz društveno – političkog života, dvoranu su otvorili prvim igranim  boćama mladi boćari Labina Lana Stepančić i Ivan Načinović. Labinština i Labin su tradicionalno boćarsko podneblje koje je u svojoj povijesti dali niz osvajača svjetskih i europskih medalja i državnih prvaka.  Ova dvorana sigurno predstavlja dodatni motiv za nastavak i rad na popularizaciji boćanja na Labinštini i nastavak uspješnih rezultata koje su boćarice i boćari s ovog područja ostvarili u posljednje vrijeme. Nakon svečanog otvorenja odigran je i prigodni turnir u trojkama na kojem je nastupila i pobjedu odnijela ženska reprezentacija Hrvatske u sastavu Carrolina Bajrić, Nives Jelovica i Tanja Grubiša. Hrvatski boćarski savez su na otvaranju predstavljali dopredsjednik Denis Peršić i predsjednik ZS HBS-a Boris Nadenić. Tom je prilikom Denis Peršić u ime HBS-a uručio predsjedniku ZBK Labina i izborniku Hrvatske ženske boćarske reprezentacije  Romanu Grižančiću prigodni dar povodom otvaranja dvorane.

Datum objave: 04.03.2019.