Opatija 5. lipnja domaćin konferencije za borbu protiv dopinga u rekreativnom okruženju

Međunarodna konferencija pod nazivom „Just Sport – Borba protiv dopinga u rekreativnom okruženju“ održat će se u hotelu Royal u Opatiji 5. lipnja 2018. godine u organizaciji Riječkog sportskog saveza.

Na konferenciji će se okupiti domaći i strani predstavnici nacionalnih antidopinških agencija (iz osam država) te javnih institucija iz Hrvatske i Europe, čiji je interes i obveza sprječavanje dopinga u rekreativnom okruženju. Ovo je prva međunarodna konferencija u Hrvatskoj na temu borbe protiv dopinga u rekreativnom okruženju.

JUST SPORT je međunarodni projekt borbe protiv dopinga u rekreativnom okruženju, sufinanciran iz Erasmus+: Sport programa te od strane Vlade Republike Hrvatske. Vodeći provedbeni partner je Riječki sportski savez, uz projektne partnere iz Slovenije, Italije, Bugarske, Švedske i Portugala.
Cilj projekta je podizanje svijesti među rekreativnim sportašima o štetnosti nekontroliranog konzumiranja steroida, hormona, anabolika, stimulansa i drugih suplemenata.

Svi zainteresirani za sudjelovanje na konferenciji mogu se prijaviti putem e-mail adrese: [email protected]
Za sudjelovanje na konferenciji nije potrebna kotizacija, a za sve sudionike osiguran je ručak, osvježavajući napitci te prigodan poklon. (vm/hoo/vk)

Dnevni red konferencije

Datum objave: 30.05.2018.