Održano petanka prvenstvo Hrvatske u paru

8. i 9. srpnja 2023. godine u Petanka centru na Vidicima u Šibeniku održano je petanka prvenstvo Hrvatske u disciplini par za žene i muškarce.

U subotu 8. srpnja 2023. godine održano je petanka prvenstvo Hrvatske u disciplini par za žene u organizaciji PK Dalmatino, voditelj i sudac natjecanja bio je Dragan Bukić. Na prvenstvu je nastupilo 10 parova po Švicarskom sistemu, igrale su se 4 runde, a prvih osam plasiranih išlo je u razigravanje za pobjednicu po ključu eliminacije.

POREDAK:

1. CVITA OPAT, LJERKA MARUŠIĆ – PK VODICE
  2. LIDIJA BULAT, BRANKA BILANDŽIJA – BK VODICE, PK ŠIBENIK
  3. SNEŽANA ŽAJA, IDA ČEKIĆ – PK DALMATINO
  4. GROZDANA JURIČEV ŠRLJAN, DRAŽENKA ĐURASIN – PK VODICE

U nedjelju, 9. srpnja 2023. godine održano je petanka prvenstvo Hrvatske u disciplini par za muškarce u organizaciji PK Vodica. U organizaciji su sudjelovali Ljerka Marušić, predsjednica i članovi Draženka Đurašin, Radojka Ivas te predsjednica Komisije za petanku Grozdana Juričev Šprljan.
Za Voditelja natjecanja određen je Dragan Bukić, koji je ujedno bio i sudac.

Na natjecanje se prijavilo 9 parova, izvučeni su parovi u 2 grupe, grupa A sa po pet parova i grupa B sa po 4 para, te je natjecanje održano po rasporedu natjecanja. Pehar i medalje, u ime Hrvatskog boćarskog saveza uručila je predsjednica Komisije za razvoj petanke, Grozdana Juričev Šprljan, koja je u svoje osobno ime, kao i u ime organizatora PK Vodice, te posebno u ime HBS-a, srdačno zahvalila svim natjecateljima prvenstvena na sudjelovanju, napominjući da je ovo prvo službeno PPH u disciplini PAR-SENIORI čiji će se rezultati zabilježiti u HBS-u.

REZULTAT NATJECANJA PPH-a DISCIPLINA SENIORI-PAR:

1. JOSO ŠAKIĆ -VLADIMIR ČVRLJAK -KREŠIMIROV GRAD 2.
  2. VINKO PILIŽOTA-JOSO DUVANČIĆ -KREŠIMIROV GRAD 4.
  3. MARIJAN MRŠA – VESELKO BUJAS -ŠIBENIK 2.
  4. IVICA JERKOVIĆ – ZDRAVKO LABOR – KREŠIMIROV GRAD 3.

Galerije

Petanka PH par, 8.-9.7.2023