Održan ždrijeb za 1. ABC kup klubova

U subotu, 15. svibnja 2021, u Boćarskoj dvorani Kalimanjac u Tivtu održan ždrijeb 1. ABC Kupa klubova, kvalifikacijskog natjecanja za Kup europskih prvaka.

Na 1. ABC Kupu klubova nastupit će aktualni prvak Hrvatske BK Biston, prvak Hrvatske iz 2020 BK Pula, prvak Slovenije iz 2020 BK Skala te prvak Crne Gore BK Maini Budva, kao pobjednik pretkvalifikacijskog turnira u Posušju.

Na ždrijebu su bili prisutni predstavnici BK Skala Sežana, BK Maini Budva, BK Biston te Boćarskih saveza Slovenije,
Hrvatske i Crne Gore.

Nedirigiranim ždrijebom izvučeni su parovi polufinala koje će se odigrati 19. lipnja 2021.godine u Puli.

BK Maini Budva – BK Pula
BK Skala Sežana – BK Biston

U nedjelju, 20. lipnja 2021, u popodnevnim satima, odigrat će se utakmica za 1. mjesto, a ukoliko se iskaže interes klubova odigrat će se i susret za 3. mjesto.

(Simon Maljevac)

Datum objave: 25.05.2021.