Održan 1. međunarodni sudački seminar

21. travnja putem internetske aplikacije održan je 1. međunarodni sudački seminar u suorganizaciji Hrvatskog boćarskog saveza, Balinarske zveze Slovenije i Boćarskog saveza Crne Gore i neformalne boćarske udruge Adriatic Bocce Confederation.

Aktivnosti u okviru ABC Konfederacije u punom su jeku. Među njima je i  obrazovanje za suce organizirano putem Google Meet aplikacije, koju je pohađalo 50-ak sudionika. Osim sudaca iz BiH, CG, SLO, SRB i HR, na obuci su sudjelovali i suci iz Slovačke i Rusije.
Uvodni pozdrav uputili su Henri Escallier (FIB) i Denis Peršić (HR), jedan od glavnih inicijatora uspostave konfederacije. Peršić je zahvalio svima koji su prisustvovali seminaru, a posebno voditeljima edukacije: Borisu Nadeniću (HR), Perici Matkoviću (CG) i Bojanu Taškaru Beloglavecu (SLO).

S obzirom na velik odaziv sudionika, planiraju se i dodatne edukacije.

Bojan Taškar Beloglavec

Galerije