Odgođena sjednica Skupštine HBS-a

Odgađa se redovna izvještajno-izborna sjednica Skupštine Hrvatskog boćarskog saveza sazvana za 13.lipnja 2021.godine.
Uvidom u Registar udruga RH utvrđeno je da BS Dubrovačko-neretvanske, BS Splitsko-dalmatinske i BS Šibensko-kninske županije nisu u mandatu kao ni njihovi predstavnici, a klubovi iz ta tri županijska saveza ne mogu biti ravnopravno zastupljeni u Skupštini HBS-a.

Zbog svega navedenog novi datum održavanja sjednice Skupštine HBS-a određuje se za 29.kolovoza 2021.godine.

Pozivaju se županijski savezi koji su van mandata da do 10.kolovoza urede svoj status pri nadležnim uredima za opću upravu i dostave u ured Saveza rješenje o valjanom upisu u Registar udruga.

Neposredno prije održavanja sjednice provjerit će se ponovno status svih članica te, sukladno Statutu, utvrditi broj predstavnika po županijskom savezu za novo mandatno razdoblje od 2021. – 2025.godine.

Uz novi datum za održavanje sjednice Skupštine, produljuje se i poziv za dostavljanje kandidatura za predsjednika HBS-a, uz već potvrđene četiri kandidature, rok za dostavu novih je najkasnije do 30.srpnja 2021.godine.

Datum objave: 04.06.2021.