Nives Jelovica zlatna na Svjetskim igrama

Hrvatska najuspješnija boćarska nacija na Svjetskim igrama u Birminghamu!
Nives Jelovica osvojila zlatnu medalju u preciznom izbijanju.
Čestitamo!!

Zadnjeg dana boćarskih natjecanja na WG na rasporedu je bilo precizno izbijanje. Jutro započelo dogovorom svih izbornika da se prvi dio natjecanja u preciznom izbijanju odigra brže od satnice radi mogućnosti kiše i odgode.

Prvu seriju je Nives otvorila sa samo 8 punata sa i diskutabilnim nepriznatim zadnjim bulinom. Nakon prve serije 6 rezultat kvalifikacija.

Drugu seriju je to bila prava Nives i sa 19 pogođenih punata i 4 rezultatom kvalifikacija plasirala u polufinale gdje ju je čekala francuskinja Amar Floriane.
Polufinale iz snova, odlična serija za Nives i 23 punta za plasman u finale.
Finale protiv talijanke Depetris Marike prava drama. Nakon regularnog dijela bilo je 12:12. Nives pogodila zadnjeg bulina za izjednačenje. U pripetavanju do prvog promašaja Nives je tek sa pogotkom boće između boće došla do naslova pobjednice!!!
Zalaganje ne treba ni komentirati, pregršt iskustva, koncentracija, i vrhunska izvedba. Savršeno… Bravo Nives!!
Najuspješnija nacija volo boćanja- Hrvatska!!! Jedno zlato i jedno srebro!!

Čestitke Nives, Rii i izborniku Deanu Klariću.

Povrat naše delegacije u Zagreb očekuje se u petak, 15.srpnja u jutarnjim satima.

Jeux Mondiaux 2022 – Tir de Précision

Galerije