Nastup Bk Gorčine u KEP-u i izborna Skupština CER-a

U Bergamu u Italiji od 26. do 27. studenog 2022. godine na Kupu europskih prvaka u raffa boćanju nastupio je Bk Gorčina. Održana je i Izvanredna izborna sjednica Skupštine Europske raffa konfederacije, Denis Peršić imenovan u Izvršni odbor

BK Gorčina svoj je prvi je na međunarodnoj sceni otvorio pobjedom 6:4 nad mađarskim predstavnikom. Nažalost, prestala tri susreta u grupi protiv turskih, talijanskih i švicarskih predstavnika pobjeda je igračima Gorčine izmakla doslovce u posljednjim boćama.
Tijekom natjecanja održan je izvanredna izborna sjednica Skupštine Europske raffa boćarske konfederacije (CER) na kojem je HBS predstavljao Ante – Tonči Jurjević, izbornik seniorske raffa reprezentacije. Nakon punih petnaest godina predsjednik Bruno Casarini prepustio je funkciju i čestitao Morenu Rosatiju, novom predsjedniku CER-a, novi dopredsjednici su Davide Valsangiacomo i Andrea Elsa Steinenger.
Denis Peršić, predsjednik HBS-a imenovan je u Izvršni odbor uz Jána Macka, Faika Kapsıza, Gian Luigija Giancecchija što je još jedno priznanje za rad i angažman hrvatskih predstavnika u međunarodnim asocijacijama.

Datum objave: 28.11.2022.