Najvažniji zaključci sa sjednice Izvršnog odbora od 22.5.2018.

U Rijeci je 22.svibnja održana sjednica Izvršnog odbora i u nastavku donosimo pregled najvažnjiih zaključaka.

1. Pravilnik o registraciji igrača i boćarskih udruga

Određena vrijednost boda za prijelazni rok 2018.:

• 50,00 kuna za inozemne prijelaze
  • 25,00 kuna za domaće prijelaze
  1. Propozicije natjecanja za sezonu 2018/2019

1.HBL

• Domaćina završnog turnira određuje IO HBS-a na temelju pristiglih kandidatura klubova, BC, ŽBS
  • Pobjednik na susretima na završnom turniru u slučaju neriješenog rezultata određuje se temeljem plasmana nakon regularnog dijela natjecanja
  • Brzinsko izbijanje: 1. Par izbijača izbija na pozicijama 1,2,3,4,5,6, drugi par izbijača izbija na pozicijama 1,2,3
  • Disciplinska prijava protiv klubova koji ne izvješćuju povjerenika lige o rezultatima i ne šalju originale izvješća.
  • Pravo nastupa u KEP određuje se na isti način kao i u sezoni 2017/2018
  • Voditelji ekipa moraju biti sportski obučeni
  • Povećava se pristojba za žalbe IO-u HBS-a na odluke Povjerenika lige na 1000,00 kuna
  • U slučaju da se žalba usvoji pristojba se vraća klubu uplatitelju.
  • Pravo nastupa igrača bez registracijske iskaznice (uz uplatu kazne od 200,00 kuna na samom susretu sucu i obaveznom dostavljanju preslike iskaznica povjereniku lige), a sve sukladno usvojenim promjenama Pravilnika o natjecanjima HBS-a na sjednici Skupštine HBS-a (travanj 2018.)
  • 2.HBL – JUG
  • Voditelji ekipa moraju biti sportski obučeni
  • Povećava se pristojba za žalbe IO-u  HBS-a na odluke Povjerenika lige na 1000,00 kuna
  • Uvodi se kao obavezna sprava za provjeru nasutosti terena
  • 2.HBL SJEVER
  • Uvodi se kao obavezna sprava za provjeru nasutosti terena
  • 3.HBL-e
  • HJBL
  • Brzinsko izbijanje odvija se na pozicijama 1,2,3
  • Pravo nastupa imaju igrači rođeni 1.1.2000. i nakon tog datuma
  • HŽBL
  • U pripremi je međunarodna ženska boćarska liga (Hrvatska – Slovenija) pa će se konačni prijedlog propozicija uskladiti s propozicijama međunarodne ženske boćarske lige
  • Međunarodna liga igrala bi se po sistemu 3+3 u zimskom periodu
  • Nakon toga hrvatske ekipe bi se pridružile završnici HŽBL u kojoj bi sudjelovale sve preostale ženske ekipe – rok za izjašnjavanje svih ženskih boćarskih ekipa je 20.6.2018.godine
  1. Licenciranje za voditelje ekipa
  • Izvršit će se po istim uvjetima kao i za sezonu 2017/2018.
  • Svi voditelji klubova HB liga bit će pozvani na pripremne instruktaže radi edukacije o promjenama MTP-a koje će biti u primjeni od sezone 2018./2019.
  1. Jedinstveni obrasci za registraciju
  • Uvode se jedinstveni obrasci za registraciju klubova i igrača
  1. Članske iskaznice za igrače
  • Od sezone 2019./2020. u upotrebi će biti novi format članskih iskaznica za igrače
  • Igrači koji ne budu registrirani u službenu internetsku aplikaciju Saveza neće moći nastupati
  • Tajnici županijskih saveza do početka  sezone 2019/2020 moraju izvršiti unos podataka svih igrača u aplikaciju.
  1. MTP
  • Distribucija novog izdanja MTP-a, koji s primjenom kreće u sezoni 2018/2019, kreće za nekoliko dana.
  • Sukladno odluci IO-a HBS-a svi klubovi, suci i treneri dužni su nabaviti novi primjerak MTP-a.
  1. Prijave za prvenstva Hrvatske (PH) i KUP
  • Prijave za PH i KUP obavljaju se isključivo putem aplikacije HBS-a i to najkasnije 5 dana prije početka natjecanja.
  •  Prijave nakon tog roka neće biti moguće. Upute o načinu prijave tajnici ŽBS dobit će u uredu HBS-a
  1. Sufinanciranje prvenstva Hrvatske (PH)
  • Iznos sredstava u financijskom planu za 2018.godinu predviđen za sufinanciranje troškova domaćina PH utrošit će se isključivo za PH za juniore, juniorke i kadete.

Datum objave: 23.05.2018.