Hrvatska reprezentacija osvojila turnir Alpe Adria

Međunarodni turnir Alpe Adria U-18 u Izoli završio je pobjedom Hrvatske koja je u odličnoj igri za prvo mjesto pobijedila reprezentciju Slovenije.

Nakon što je prošle godine odgođen turnir radi pandemije koronavirusa, u subotu i nedjelju, 10. i 11. srpnja 2021. u slovenskoj Izoli, na boćalištu Arrigoni, održan je treći međunarodni juniorski turnir Alpe – Jadran, na kojem su sudjelovale reprezentaicje Italije, Slovenije i Hrvatske i ekipa Istre.

Za hrvatsku reprezentaciju su nastupili Lovro Šipek, Žarko Jerčinović, Filip Klarić, Fran Jakominić, Karmelo Vučković i Petar Bajan predvođeni izbornikom Čedom Vukelićem i pomočnim trenerom Vjekoslavom Matetićem.

Odličnu igru pokazao je Lovro Šipek izjednačivši hrvatski rekord u preciznom izbijanju u 18 rezultatom 29, također u disciplini štafetno izbijanje sa Žarkom Jerčinovićem izjednačio je hrvatski rekord U18 rezultatom 56/50.

Galerije

Alpe Adria, Izola, 9. do 11.7.2021