Hrvatska pobjednica Petoboja U23 u Jadranovu

U boćarskoj dvorani Gornji kraj-Ladvić u nedjelju, 1.svibnja završen je trodnevni boćarski turnir ABC Petoboj nacija za mlađe seniore (U23). Reprezentacija Hrvatske osvojila je prvo mjesto kao jedina reprezentacija koja je pobijedila u sve četiri utakmice koje je igrala. Drugo mjesto pripalo je Crnoj Gori, a treća je Slovenija.

Reprezentacija Hrvatske igrala je u sastavu Karlo Šaban, Lovro Šipek, Filip Klarić, Luka Gašpar, Filip Matijašić, Mateo Načinović i Dajan Jurman, pod vodstvom izbornika Dražena Puniša i direktora reprezentacije Vjekoslava Matetića.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Karlo Šaban, koji jedini nije izgubio niti jedan susret koji je igrao. Najbolji brzinac je Gracija Stjepčević reprezentativac Crne Gore.
Pehare najboljima na turniru predao je Miljenko Butković, predsjednik Boćarskog saveza PGŽ.
Za organizaciju ABC Petoboja nacija Boćarski klub “Sveti Jakov” dobio je velike pohvale, a svi sudionici turnira iskazali su zadovoljstvo gostoprimstvom i boravkom u Jadranovu i Crikvenici.
Turnir je održan pod pokroviteljstvom Grada Crikvenice i Turističke zajednice Grada Crikvenice te Hrvatskog boćarskog saveza.

Rezultati 4. kola:

Crikvenica, 1.5.2022. Boćarska dvorana “Gornji kraj-Ladvić”. Suci: Marino Štefan, Lucijan Srdoč i Leon Petz. Delegat: Davor Jelovica.

HRVATSKA – SLOVENIJA 10:6 (188:168)

Brzinsko štafetno izbijanje (0:2): Luka Gašpar, Lovro Šipek – Erik Čeh,Jaka Štremfel  46/57:54/58; Precizno izbijanje (4:0): Mateo Načinović – Žan Sodec 17:10; Karlo Šaban – Jure Fabjan 11:9; Brzinsko izbijanje (2:0): Luka Gašpar – Jaka Štremfel 43/47:39/48; Bližanje i izbijanje u krug (0:4): Filip Klarić – Erik Čeh 20:24; Lovro Šipek, Jaka Štremfel 25:26; Par klasično (2:0): Filip Matijašić, Mateo Načinović – Erik Čeh, Jaka Štremfel 13:2; Pojedinačno klasično (2:0): Karlo Šaban – Žan Sodec 13:4.

CRNA GORA – SRBIJA  9:7

Konačni poredak:

1. HRVATSKA
2. CRNA GORA
3. SLOVENIJA
4. SRBIJA
5. BOSNA I HERCEGOVINA

(Ivica Šubat – crikva.hr)

Galerije

Petoboj U23, Jadranovo 30.4.-1.5.2022