Hrvatska osvojila petoboj nacija

Hrvatska seniorska reprezentacija u sastavu Nenad Tadić, Bruno Kraljić (Istra Poreč), Joško Buterin (Pula), Marino Milićević, te braća Pero i Marin Ćubela (Biston, Baška Voda), sa sve četiri ostvarene pobjede osvojila je 11. ABC petoboj nacija “Aleksandar Anzur – Alphonse Lagier Bruno”, momčadski reprezentativni turnir koji se od petka do nedjelje, 13. do 15. kolovoza 2021. igrao u slovenskom Milju kraj Kranja, a na kojem tradicionalno uz naše najbolje boćare nastupaju najbolje selekcije Slovenije, BiH, Crne Gore i Srbije

Hrvatski seniori dominantno su protutnjali kroz turnir osvojivši pri tom ukupno impresivnih 49 poena, dok su izgubili ukupno svega 7 poena. U parovima Tadić i Buterin, u brzinskim disciplinama Kraljić i Milićević koji je proglašen za najboljeg igrača turnira, te u disciplini pojedinačno klasično Pero Ćubela ostvarili su sve pobjede. Poene su naši reprezentativci gubili samo u preciznom izbijanju, te jednom Marin Ćubela od Slovenca Jure Kozjeka u bližanju i izbijanju u krug.

U posljednjem susretu na turniru Hrvatska je s uvjerljivih 13:1 pobijedila Srbiju, a jedini poen za suparnike uspio je osvojiti u preciznom izbijanu Srđan Butorac u nadmetanju s aktualnim europskim prvakom Perom Ćubelom. Tadić i Buterin su pak u parovima savladali Butorca i Miloša Milakovića, brončane u toj disciplini sa zadnjeg Svjetskog prvenstva 2019. iz turskog Mersina i Europskog prvenstva 2020. iz talijanskog Alassia.