Hrvatska na muškom i mješovitom SP za seniore

Hrvatska volo seniorska reprezentacija od 8. do 11. svibnja 2024. godine nastupa na muškom i mješovitom svjetskom seniorskom prvenstvu koje će se održati u francuskom gradu St. Vulbas.

Vjekoslav Matetić i Romano Grižančić, izbornici muške i ženske seniorske reprezentacije odredili su igračice i igrače za ovu akciju:
1. Brzinsko izbijanje: Marino Milićević
2. Štafetno izbijanje: Marino Milićević i Darijan Živolić
3. Pojedinačno klasično: Mateo Načinović
4. Par klasično: Mateo Načinović i Marin Ćubela
5. Mješoviti krug: Ria Vojković i Pero Ćubela
6. Mješovita štafeta: Ria Vojković i Marino Milićević.
Članovi hrvatske delegacije su još i Roko Bačić – fizioterapeut i Renata Ševerdija – predsjednica Komisije za žensko boćanje. Pravdu će na natjecanju dijeliti tehnički delegat Boris Nadenić i međunarodni sudac Dario Gracin. Vođa delegacije je Denis Peršić, predsjednik HBS-a koji će sudjelovati i na kongresu F.I.B.
Hrvatska delegacija leti u ponedjeljak, 6.svibnja iz Zagreba za Lyon. Službeni treninzi i ždrijeb prvenstva na rasporedu su u utorak, natjecanje počinje u srijedu, a završava u subotu, 11.svibnja. Povratak u Hrvatsku je 12.svibnja letom za Zagreb.

Datum objave: 02.04.2024.