Hrvatska i dalje u igri za sve medalje

Iz Martiguesa i dalje stižu lijepe vijesti sa svjetskog prvenstva. Svi hrvatski reprezentativci nastavljaju s dobrim igrama. Vijest drugog dana je novi hrvatski rekord Rie Vojković i Bruna Kraljića u mješovitoj štafeti s 52/57.

U kategoriji U18 u disciplini par klasično Jerčinović – Šipek dobrom igrom pobijedili su s 13-7 jedne od favorita natjecanja francuski par Dumarcher / Vercher i u današnjem susretu protiv Slovenaca Guština i Štrempelja hvataju polufinale i prvu hrvatsku medalju.U istoj disciplini ali u kategoriji U23 Šaban i Čorić su se pobjedom protiv srpskog para Tot i Kovačević  s 13-7 plasirali u sljedeću fazu i čekaju rasplet doigravanja po skupinama da bi doznali nove protivnike. U disciplini preciznog izbijanja ponovno odlična igra naših predstavnika. U U18 Klarić Filip ostvario je ukupno drugi rezultat kvalifikacija od 31 poen i u danšnjem četvrtfinalu susreće se u borbi za medalju s talijanskim predstavnikom Mana Simone. U kategoriji U23 Luka Gašpar odličan s 44 poena ostvario je drugi rezultat kvalifikacija i u četvrtfinalu se sastaje u borbi za medalju protiv srpskog predstavnika Dejana Kovačevića. U disciplini brzinskog izbijanja U23 Luka Gašpar je s ukupno 5 rezultatom kvalifikacija od 75 poena u četvrtfinalu i očekuje ga borba za medalju protiv solidnog predstavnika Tunisa Khiari Hamze. U već spomenutoj mješovitoj štafeti Ria i Bruno susreću se u borbi za medalju sa slovačkim predstavnicima Strehovska i Pavco. U štafeti U18 s trećim rezultatom kvalifikacija Šipek i Klarić susreću se u četvrtfinalu s predstavnicima Monaca Maurin / Maurin. U disciplini pojedinačno klasično Lovro Šipek ubilježio je pobjedu protiv predstavnika Monaca 13-3 i nastavlja s igrama u grupi radi plasmana u sljedeću fazu natjecanja. Marino Milićević je u prvoj trci kvalifikacija pogodio 40 boća iz 49 izbačaja, što je nešto lošiji rezultat od očekivanog. Sigurni smo da će Marino u drugoj trci kvalifikacija biti bolji i izboriti plasman u četvrtfinale. I na kraju U23 pojedinačno klasično Karlo Šaban ubilježio je pobjedu od 13-0 protiv predstavnika Rusije pod zastavom FIB Simutine s 13-0 i u današnjem susretu igra protiv turskog predstavnika za plasman u sljedeću fazu natjecanja. Važno je spomenuti da je 3. dana SP-a na rasporedu i Izborni kongres F.I.B gdje će se birati vodstvo FIB za mandatno razdoblje 2021-2025. U radu kongresa sudjelovat će i hrvatski predstavnici Tomislav Ćurko i Denis Peršić.

Datum objave: 16.09.2021.