Europsko seniorsko prvenstvo u Nici

Milan Celija, izbornik seniorske reprezentacije Hrvatske, odredio je petoricu reprezentativaca koji će nas, nakon završnih priprema koje se u utorak i srijedu, 13. i 14. prosinca 2016. održale u riječkom boćarskom domu na Podvežici, predstavljati na ovogodišnjem Europskom prvenstvu koje će se od petka do nedjelje, 16. do 18. prosinca 2016. održavati u francuskoj Nici.

Na popisu izbornika Celije su:

Tomislav Kolobarić (Zrinjevac, Zagreb) – parovi

Igor Hajsek (Zrinjevac, Zagreb) – parovi

Luka Žure (Sokol, Dugopolje) – pojedinačno klasično i precizno izbijanje

Leo Brnić (BRB Ivrea, Italija) – brzinsko i štafetno izbijanje

Marino Milićević (Novetna, Italija) – brzinsko izbijanje

Na prvenstvu će nastupiti reprezentativci 18 zemalja: Belgije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Finske, Francuske, Njemačke, Italije, Luksemburga, Monaka, Crne Gore, Rusije, Srbije, Slovačke, Slovenije, Španjolske, Švicarske i Turske.

Na EP prije dvije godine Hrvatska je osvojila tri brončane medalje, Roland Marčelja u disciplini pojedinačno klasično, Leo Brnić i Darijan Živolić u štafetnom izbijanju, te Brnić u brzinskom izbijanju.

Prvotno je bilo planirano da se ovogodišnje EP održi u rujnu u Turskoj, no zbog nestabilne sigurnosne situacije u toj zemlji sredinom prošlog ljeta prvenstvo je prebačeno u Nicu, ali je vrijeme trajanja s uobičajenih tjedan dana skraćeno na svega tri dana, te je zbog toga iz programa prvenstva izbačeno bližanje i izbijanje u krug koje se tako prvi puta nakon 18 godine, još od 1998. godine kada je uvedeno u program međunarodnih natjecanje, neće održati na jednom svjetskom ili europskom prvenstvu.

Osim toga novina ovogodišnjeg EP-a je da nema klasičnih finala u brzinskom i preciznom izbijanju, već će se, jednako kao i u preciznom izbijanju, održati finala sa četiri brzinca i štafete.

(K.Klarić)

Datum objave: 15.12.2016.