EP u Grudama – Hrvatskoj zlato, srebro i bronca

Hrvatska reprezentacija s Europskog prvenstva za seniore koje se održavalo u Grudama od 4. – 7. listopada vraća se s 1 zlatnom, 1 srebrenom i 1 brončanom medaljom.

Pero Ćubela je tituli svjetskog prvaka dodao i europsku krunu, osvojivši zlato na smotri najboljih europskih boćara u disciplini bližanje i izbijanje u krug.

Marin Ćubela i Karlo Šaban, aktualni svjetski prvaci u disciplini par klasično, u polufinalu u pravom boćarskom trileru s 11:10 svladali su Slovence Tinejca i Kozjeka, ali u finalu se sreća više osmjehnula Francuzima Molageru i Velavju koji su s tijesnih 7:6 bili bolji od Marina i Karla, pa se naši reprezentativci kući vraćaju sa srebrnom medaljom.

Treće odličje, broncu, osvojio je Luka Gapšar u disciplini pojedinačno klasično,

Članovi hrvatske delegacije u Grudama bili su:

Sportaši Marino Milićević, Marin Ćubela, Pero Ćubela, Karlo Šaban, Joško Buterin i Luka Gašpar, izbornik Vjekoslav Matetić, pomoćni treneri Markica Dodig i Tomislav Kolobarić, predsjednik HBS-a Denis Peršić i dopredsjednik HBS-a Igor Banovac.

Na EP su sudjelovali Marino Štefan, predsjednik Tehničke komisije FEB, Dino Blečić, tehnički delegat i Dario Gracin, međunarodni sudac.