EP u Grudama – 1. dan natjecanja

Prvog dana natjecanja na borilište je izašao Joško Buterin. U disciplini preciznog izbijanja ostvario je 6 punata. Druga serija na rasporedu je u četvrtak. Najboljih 8 u dvije serije osigurat će nastup u 1/4 finala.

Svjetski prvaci Marin Ćubela i Karlo Šaban bili su uvjerljivi protiv švicarskih predstavnika u pobjedi s 13-0 u disciplini par klasično.

Pero Ćubela je u prvom susretu u igri krug savladao turskog predstavnika Recep Ali Asker s 28-14 i ostvario najbolji rezultat 1. faze. Luka Gašpar je disciplini pojedinačno klasično savladao srbijanskog predstavnika Srđana Butorca s 11-4.

U disciplini brzinskog izbijanja Marino Milićević s 43 pogotka od 49 izbačaja ostvario je 4. rezultat kvalifikacija. U borbi za polufinale suparnik mu je talijanski predstavnik Stefano Pegoraro.
U disciplini krug u drugom kvalifikacijskom susretu Pero Ćubela je protiv Tadeja Premru (SLO) nakon dva dodatna bacanja slavio s 25-23. Ovom pobjedom Pero je ostvario plasman među 8 najboljih krugaša.
Rezultati prvog dana natjecanja:
krug
brzinsko