Denis Peršić dopredsjednik FIB, Boris Nadenić predsjednik Sportske komisije FIB

Za vrijeme svjetskog prvenstva u Martiguesu održan je izborni kongres Svjetske boćarske federacije (FIB) na kojem je izabrano vodstvo federacije za razdoblje od 2021. – 2025. godine.
Denis Peršić, nakon šta je u proteklom mandatu obnašao funkciju člana Izvršnog odbora izabran je za Dopredsjednika FIB za mandatno razdoblje 2021.-2025.

Hrvatskim predstavnicima ukazana je velika čast njihovim izborom na časne i odgovorne funkcije u Svjetskoj boćarskoj federaciji.
Na isto tako odgovorno mjesto izabran je Boris Nadenić kojeg je Izvršni odbor FIB odredio za prvog čovjeka struke, odnosno izabran je za Predsjednika Sportske komisije FIB. Član te komisije postao je i Dino Blečić.
Predsjednik komisije za akte HBS-a,  Loris Matković izabran je u Disciplinsku komisiju Svjetske boćarske federacije.
Nakon izbora u Europskoj boćarskoj federaciji (FEB) gdje je Tomislav Ćurko izabran za Predsjednika i izbori u FIB pokazali su da je rad vodstva Hrvatskog boćarskog saveza prepoznat i cijenjen i u Svjetskoj boćarskoj federaciji.
Aktivnosti Hrvatske u FIB, FEB, ABC federaciji te sportski rezultati hrvatskih predstavnika na međunarodnom planu u proteklom razdoblju valorizirani su ovim visokim funkcijama koje, osim što su časne, obvezuju izabrane hrvatske predstavnike na daljni mukotrpan rad  u Hrvatskom boćarskom savezu, Svjetskoj i Europskoj boćarskoj federaciji.

Datum objave: 21.09.2021.