Boće Open – Klana 2023

Žarko Jerčinović i Adrian Šipek pobjednici U18, a Carrolina Bajrić i Nikol Belasić ženskog dijela tradicionalnog međunarodnogi turnira boćarskih parova “Boće Open – Klana 2023” koji je održan je od 14. do 16. srpnja 2023. godine.

Hrvatski juniorski reprezentativci Žarko Jerčinović (Drivenik, Općina Vinodolska) i Adrian Šipek (Sveti Jakov, Jadranovo) opravdali su ulogu glavnih favorita i osvojili 12. Propagandni juniorski turnir Boće Open Klana odigran u petak i subotu, 14. i 15. srpnja 2023. godine.

Jerčinović i Šipek su u finalu pobijedili reprezentativni dvojac riječkog Vargona, Ivana Načinovića i Matiju Valenčića.

Do polufinala su uz slovenske reprezentativce, braću Anžea i Žigu Moličnik stigli i Filip Popović (Montižana – Istra Poreč) i Luka Tus (Drivenik), koji su također nastupili kao jedan od hrvatskih reprezentativnih parova. Popović i Tus su polufinale izgubili od Jerčinovića i Šipeka.

Nakon što su izbornici Vjekoslav Matetić, Čedo Vukelić i Nives Jelovica održali pripreme za kadete i juniore i juniorke, na turniru je nastupilo 6 juniorskih parova: Žarko Jerčinović i Adrian Šipek, Matija Valenčić i Ivan Načinović, Luka Tus i Filip Popovčić, Luka Tomić i Petar Saftić, Vjekoslav Škrabić i Tian Baričević, Matija Jakir i Simon Kajin, te 3 ženska para: Carrolina Bajrić i Nikol Belasić, Nives Jelovica i Ema Maršanić, Dora Fućak i Ira Nimčević, a juniorski ženski parovi Ana Stančić i Klara Širola, Wendy Vukelić i Ema Maršanić.

Turnir je tradicionalno otvoren natjecanjem kadetskih i juniorskih parova, a u subotu i nedjelju nastavila su se natjecanja za seniorke i seniore.

Specifičnost je ovog juniorskog turnira, koji je ove godine odigran u konkurenciji 12 parova, da par koji jednom osvoji turnir više ne može ponovno na turniru nastupiti u istom sastavu.

POREDAK:

Seniori

1. Tonejc, Janžić
2. Brnić, Milićević

Seniorke:

1. Belasić, Bajrić
2. Jelovica, Maršanić

Juniori
1. Jerčinović, A. Šipek
2. I.Načinović, Valenčić
3. Moličnik, Moličnik (Slo)
4. Tus, Popović