Boćanje u osnovnim školama Splitsko-dalmatinske županije

U organizaciji Boćarskog saveza županije Splitsko-dalmatinske i Saveza školskog sporta SDŽ-e u Sinju od 15. ožujka počinje boćarsko natjecanje osnovnih škola u kategoriji dječaci i djevojčice 6.-ih razreda i mlađi.

Natjecanje je poligonskog tipa. Na rasporedu su discipline precizno valjanje, precizno izbijanje-ubacivanje, brzinsko ubacivanje i štafetno ubacivanje (prilagođeno dobnom uzrastu). Prijavljeno je 11 ekipa u muškoj kategoriji i 6 ekipa u ženskoj kategoriji. U kategoriji „M“ formirane su 4 grupe a u kategoriji „Ž“ 2 grupe. Pobjednici grupa plasiraju se u polufinale, odnosno finale.  Finalne utakmice planirane su za 8. travnja 2022.godine. Broj prijavljenih igrača po ekipi je minimalno 5, a maksimalno 10.

Voditelj natjecanja: Miroslav Jukić, predsjednik BS SDŽ-e.

Datum objave: 11.03.2022.