Bk Biston i Bk Istra Poreč u finalu Završnog turnira Super HBL

​U polufinalnim susretima odigranim u subotu, 9. travnja Bk Biston je pobijedio zagrebački Bk Zrinjevac 17:9, a u istarskom derbiju Bk Istra Poreča bio bolji od Bk Pazin.

Bk Biston je pobijedio zagrebački Bk Zrinjevac 17:9, dok su Bk Istra Poreča u istarskom derbiju s Bk Pazinom odigrao neodlučeno 13:13. No, prema propozicijama natjecanja porečki boćari plasirali su se u finale jer su na završnoj prvenstvenoj ljestvici temeljnog dijela lige bili bolje plasirani (drugi) od Pazinjana (treći). Dramatično istarsko polufinale riješio je Nenad Tadić koji je pogotkom zadnjom boćom postavio u tom susretu ukupno neodlučen rezultat, time i plasman Istre u finale.

Rezultati susreta Bk Istra Poreč-Bk Pazin:

istra-porec-pazin-super-liga-zavrsni-turnir-polufinale.pdf (hrvatski-bocarski-savez.hr)

Rezultati susreta Bk Biston- Bk Zrinjevac:

biston-zrinjevac-super-liga-zavrsni-turnir-polufinale.pdf (hrvatski-bocarski-savez.hr)

Autor fotografija Manuel Paljuh

Galerije