Ana Juginović svjetska prvakinja u preciznom izbijanju

Hrvatska je druga nacija svijeta na 1. izdanju svjetskog prvenstva za mlade u raffa boćanju koje se od 21. – 24.9.2022. održavalo u Rimu (Italija).

Hrvatska reprezentacija iznenadila je svjetsku boćarsku javnost s osvojenom zlatnom, srebrnom i brončanom medaljom i tako ostavivši iza sebe velike svjetske boćarske sile u raffa boćanju. Ispraćena s umjerenim očekivanjima malobrojna delegacija u sastavu Ana Juginović, Roko Velić i izbornik Josip Bulić uz predsjednika HBS-a Denisa Peršića,  ugodno je iznenadila ostvarenim rezultatima i u 5 disciplina u kojima je imala pravo nastupa u čak 3 osvojila je medalje. Ana Juginović postala je prvakinja svijeta u preciznom izbijanju, disciplini koja se po prvi put izvodila na svjetskom raffa prvenstvu uopće. U mješovitom paru, disciplina u kojoj se također prvi put natjecalo, hrvatski par osvojio je srebrnu medalju u finalu izgubivši Paragvaja. Svoju treću medalju na ovom natjecanju osvojila je Ana Juginović, brončanu u disciplini pojedinačno.

Uspjeh hrvatske reprezentacije je još veći kad se zna da raffa boćarska grana u Hrvatskoj službeno igra tek četvrtu godinu na nekoliko boćarskih terena. Projekt HBS-a o pokretanju raffa boćanja započeo je Siniša Stipić uz asistenciju boćarskih entuzijasta iz BS SDŽ, Zorana Nasića, Svemira Drlića, Josipa Bulića, a priključio se i Zadarski BS osnivanjem raffa kluba.  Slijedi nastup hrvatskih raffa reprezentativaca na svjetskom seniorskom prvenstvu u  turskom Mersinu koje je na rasporedu početkom studenog.  Početkom listopada u planu je održavanje  i prvog prvenstva Hrvatske za mlade u raffa boćanju. Ovim aktivnostima Hrvatski boćarski savez na pravom je putu da i u raffi postane svjetska boćarska velesila.

Datum objave: 26.09.2022.
Autor: Hrvatski Boćarski Savez