Ana i Duje osigurali medalje na EP U19 u Rimu

Ana Juginović, Roko Velić i Duje Pavešković predvođeni izbornikom Josipom Bulićem nastupaju na Europskom prvenstu U19 u raffa boćanju koje se od 17. do 22. srpnja 2023. godine održava u Rimu.

Već na kraju prvog dana prvenstva debitant Duje Pavešković u pojedinačnom pobjedom protiv Latvijca 12-1 izborio 1. mjesto u grupi, zatim je s rezultatom 9 – 8 pobjedio je francuskog predstavnika, a nakon toga i mladog Austrijanca 9 – 3 te osigurao prvo mjesto u skupini i borbu za medalju.
U paru mješovito u najboljoj utakmici europskog prvenstva Roko Velić i Ana Juginović u dodatnoj ruci poraženi su od Italije 8-7, a pobjednom nad Turskom 11-6, vjerojatno su osigurali medalju, o čemu će odlučiti utakmica između Italije i  Turske.
Sigurnu međalju u preciznom izbijanju osigurala je Ana Juginović je s ukupno 18 bodova, a nažalost u pojedinačnom je talijanska predstavnica bila dominantna i odnijela pobjedu 12-0 protiv naše Ane.
Od šest mogućih već sada naši su sportaši osigurali medalje u čak tri discipline: Ana u preciznom i pojedincu, a Duje u pojedincu, danas se odlučuje o možda i četvrtoj medalji u paru mješovito.

Galerije

Raffa EP U19, Rim: 17.-22.7.2023