BRUGUIERES – HRVATSKA ŠTAFETA GRUBO OŠTEĆENA!

U finalu međunarodnog turnira u mješovitoj štafeti koji se održao u francuskom Bruguieresu od 8. – 9. rujna 2024. godine hrvatski reprezentativci Ria Vojković i Marino Milićević grubo su oštećeni previdom vodstva natjecanja.

Predstavnici St. Vulbasa u finalu su ostvarili 47 pogodaka od 59 izbačaja, odnosno 1 pogodak manje od hrvatskih predstavnika koji su u finalu ostvarili 48 pogodaka od 57 izbačaja. Nevjerojatna je činjenica da su pored ispravnih odluka sudaca i snimke susreta, delegati natjecanja evidentirali pogrešan rezultat i time grubo oštetili hrvatsku štafetu oduzevši joj zasluženu titulu pobjednika. Nikome nije jasno gdje su delegati natjecanja vidjeli dva dodatna pogotka za St. Vulbas čime su ih pretvorili u pobjednika. Slijedi službeni prigovor Hrvatskog boćarskog saveza i Direktora reprezentacija Vjekoslava Matetića vodstvu natjecanja i FIB u čijem se kalendaru nalazi ovo natjecanje.

Galerije

Mješovita štafeta, Bruguieres, 8. - 9. rujna 2024.

Datum objave: 09.09.2024.