PH za juniore i juniorke

Sinj je od 10. do 13. srpnja 2019 bio domaćin Prvenstva Hrvatske za juniorke i juniore u boćanju.

Prvo ime ovog prvenstva svakako je mladi boćar ‘Drivenika’ i ‘Svetog Jakova’ Filip Klarić.

U 6 odigranih disciplina Klarić je osvojio čak tri zlatne i tri srebrne medalje, što je postignuće koje rijetko tko postiže na ovakvim natjecanjima.

Ono što je Filip Klarić postigao u konkurenciji juniora, napravila je sjajna Ria Vojković iz BK ‘Komiža’ u konkurenciji juniorki. Ria je osvojila zlatne medalje u 5 disciplina i uvjerljivo najbolja juniorka Hrvatske.

Ovime je završila juniorska boćarska sezona, a sada slijede kadetska natjecanja – najprije na županijskoj, a onda i na državnoj razini.

Juniorska ekipa Splitsko-dalmatinske županije je osvojila je juniorski Kup Hrvatske u ekipnoj konkurenciji. U tom uspjehu značajan doprinos dali su i boćari: Marin Vudrag, Andrija Blajić, Matej Maleš i Branimir Botica, Ria Vojković, Luka Jozipović i Jadran Grančić.

Prvenstvo se održavalo na boćarskim terenima na Hipodromu i u dvorani u Vojarni ‘126. brigade HV-a’. Voditelj natjecanja bio je Miroslav Jukić, a domaćini BK Sinj i BK Mačkula.