2 zlata, 5 srebra i 2 bronce na SP u Alžiru

Na upravo završenom Svjetskom prvenstvu u boćanju za mlade u Oranu (Alžir) hrvatski reprezentativci osvojili su ukupno 9 medalja – 2 zlatne, 5 srebrnih i 2 bronce.

Ovim rezultatom nadmašen je uspjeh s prošlogodišnjeg svjetskog prvenstva za mlade održanog u francuskom Montbrisonu, kada se hrvatska reprezentacija vratila kući sa 7 osvojenih medalja. Zajedno s 5 osvojenih medalja na ovogodišnjem Europskom prvenstvu za mlade u raffa boćanju u Rimu, broj od 14 osvojenih medalja u kategoriji mladih u 2023.godini rekord je u povijesti Hrvatskog boćarskog saveza. Kvalitetan rad i naglasak na mlađim dobnim kategorijama nagrađen je rezultatima na međunarodnoj sceni.
Medalje na SP u Oranu osvojili su:
1. Ana Juginović – zlatna medalja: pojedinačno klasično (U19 – raffa)
2.Žarko Jerčinović – zlatna medalja: bližanje i izbijanje u krug (U18- volo)
3. Ana Juginović – srebrna medalja: precizno izbijanje (U19 -raffa)
4. Karlo Šaban i Luka Gašpar – srebrna medalja: par klasično (U23 – volo),
5. Žarko Jerčinović – srebrna medalja: precizno izbijanje (U18- volo),
6. Karlo Šaban – srebrna medalja: pojedinačno klasično (U23- volo),
7. Adrian Šipek i Ivan Načinović – srebrna medalja: štafetno izbijanje (U18-volo),
8. Duje Pirić – brončana medalja: precizno izbijanje (U18-volo),
9. Filip Klarić i Luka Gašpar – brončana medalja – štafetno izbijanje (U23-volo)
Velike zasluge idu i njihovim trenerima Josipu Buliću (raffa U19), Čedi Vukeliću (volo U18) i Tomislavu Kolobariću (volo U23). Povratak hrvatske delegacije u kojoj su još i vođa delegacije Igor Banovac (dopredsjednik HBS-a) i međunarodni sudac Oliver Nadenić očekuje se u Zagrebu u ponedjeljak, 25.rujna jutarnjim letom iz Istanbula.
Čestitamo osvajačima medalja i svima želimo sretan povratak u Hrvatsku!

Galerije

SP raffa, volo U18, U19, U23-Alžir, 18.-22.9.2023.

Datum objave: 25.09.2023.