PH KADETI: najbolji igrač prvenstva Lovro Šipek

U Rijeci je održano Prvenstvo Hrvatske za kadete (igrači do 15 g.) od 05. – 09.07.2017.g. u BC Podvežica.
Na natjecanju su nastupili igrači iz pet Županija i to iz:
– Dubrovačko-neretvanske županije – četiri igrača
– Istarske županije – osam igrača
– Splitsko – dalmatinske županije – četiri igrača
– Šibensko – kninske županije – dva igrača
– Primorsko – goranske županije – dvanaest igrača

Nažalost na prvenstvu nije bilo igrača iz Slavonije, Zagreba i Zadarske županije, te se ta praksa ponavlja već na nekoliko prvenstava u ovoj dobnoj kategoriji.

Prvenstvo je odigrano uz malu korekciju satnice, a otvaranje i predstavljanje svih sudionika uz intoniranje Hrvatske himne obavio je voditelj natjecanja Dino Blečić.

Prvog dana natjecanja odigrane su discipline bližanje i izbijanje u krugu i štafetno izbijanje. Medalje u disciplini krugova podijelio je voditelj natjecanja Dino Blečić, dok je u štafetnom izbijanju medalje podijelila najuspješnija Hrvatska boćarica Nives jelovica.

Drugi dan natjecanja odigrani su sureti u grupama u disciplini parova klasično i preciznog izbijanja,kvalifikacije. Natjecanje je završeno u 20 sati te je organizator Boćarski savez Primorsko-goranske županije sve voditelje ekipa, suce i voditelja natjecanja počastio na zajedničkoj večeri u restoran u blizini BC Podvežice.

Trećeg dana dijelila su se odličja u započetim disciplinama parovi klasično i preciznom izbijanju. Odličja je podijelio Bruno Kraljić, dvostruki svjetski prvak u štafeti i brzinskom izbijanju, za disciplinu par klasično. Dok je izbornik U15 i U18, Čedo Vukelić podijelio medalje u preciznom izbijanju.

Četvrti dan odigrali su se susreti po grupama i četvrzavršnica pojedinačnog klasičnog i brzinsko izbijanje. Medalje u brzinskom izbijanju dodijelio je Predsjednim BS PGŽ Serđo Samblić.

Posljednjeg, četvrtog dana odigrala se završnica u disciplini pojedinačno klasično, a medalje je dodijelio Predsjednik BS PGŽ Serđo Samblić.

Dogovorom voditelja natjecanja, sudaca i trenera dodjeljene su medalje i po slijedećim posebnih kategorija:

– Najbolji igrač PH za kadete – Lovro Šipek B.K. „Sveti Jakov“

– Najbolji valjač PH za kadete – Luka Peričić B.K. „Gornji kraj – Ladići“

– Najbolji izbijač PH za kadete – Karlo Vukelić B.K. „Vargon“

– Nagradu Fair – play PH za kadete – David Petz B.K. „Vargon“

Nagrade je dodijelio Predsjednik BS PGŽ Serđo Samblić.

Natjecanje su sudili nacionalni suci: Nenad Juričić, Slobodan Marelja Bošnjak, Nives Jelovica, Davor Jelovica i Hamoslav Prelc.

REZULTATE NATJECANJA POTRAŽITE OVDJE:

Prvenstvo RH

Galerije