Suradnja HOO-a u EU projektu “Sportski parkovi”

Zagreb, 6. listopada 2017. – U Parizu je od 3. do 5. listopada 2017. održan partnerski sastanak predstavnika sedam nacionalnih olimpijskih odbora, na projektu „Sportski parkovi“ koji je podržan sredstvima EU fondova iz programa Erasmus + Sport .

Projekt čiji je nositelj Češki olimpijski odbor, a koji u organizaciji sportskih parkova ima bogato iskustvo, trebao bi pomoći nacionalnim sportskim organizacijama u njihovim inicijativama priređivanja sportskih parkova, posebice atraktivnih za vrijeme održavanja Olimpijskih igara. Zadatak je radne skupine, u kojoj sudjeluje i hrvatska predstavnica, koordinatorica za fondove i programe EU Alma Papić, izrada održivog koncepta i priručnika sa smjernicama i uputama.

Partneri Češkom olimpijskom odboru u ovom europskom projektu koji će se završiti do 31. prosinca 2018., olimpijski su odbori Francuske, Italije, Finske, Nizozemske, Belgije, Slovenije i Hrvatske, te češka pokrajina Jihocesky Kraj.

Više o projektima Ersmus+ pročitajte ovdje:http://www.mobilnost.hr/hr/sadrzaj/programi/sport/erasmus-sport/

izvor: hoo/rj

Datum objave: 11.10.2017.