Prvenstvo Hrvatske za seniore – parovi

Valter Ivančić i Marino Križmanić, prvotimci prvoligaša Pazina, osvojili su naslov državnih prvaka u parovima na prvenstvu glavnina kojeg je odigrana u dvorani pazinskog Boćarskog centra “Aleksandar Anzur”, dok je za prvi dio natjecanja po skupinama korištena i buzetska boćarska dvorana u Kozarima
u subotu, 10.prosinca.

Konačan poredak: 1.mjesto Marino Krizmanić i Valter Ivančić (Pazin), 2.mjesto Paulo Flego i Ivan Barišić (Marinići), 3.mjesto Igor Hajsek i Tomislav Kolobarić (Zrinjevac 1) i 4.mjesto Davor Jelovica i Mateo Načinović (Vargon).

Na prvenstvu je sudjelovalo 16 parova iz 8 županijskih boćarskih saveza.

Nakon predstavljanja ekipa, tajnik Boćarskog saveza Grada Pazina, Damir Brozan je uručio prigodne darove (maslinovo ulje) osvajačima medalja na svjetskom prvenstvu u Monaku, Mateu Načinoviću, Peri Ćubeli i njihovim izbornicima, Tomislavu Kolobariću i Čedi Vukeliću. Ceremoniji otvaranja prvenstva bili su nazočni predsjednik Hrvatskog boćarskog saveza, Dragan Putica, gradonačelnik Grada Pazina, Renato Krulčić, predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Pazina, Lucijan Ujčić i član Izvršnog odbora Istarskog boćarskog saveza Davor Sloković. Prigodan govor održao je predsjednik Hrvatskog boćarskog saveza Dragan Putica, a prvenstvo je otvorio gradonačelnik Grada Pazina, Renato Krulčić.

Tereni za igru kvalitetno su bili pripremljeni, a dvorane zagrijane (Pazin i Kozare), tako da su igrači imali sve uvjete za kvalitetne nastupe,  što su i ostvarili. Po slobodnoj procjeni, u cjelodnevnom  natjecanju i vrhunskom boćanju svjedočilo je 800 do 1000 gledatelja.

Samo natjecanje je prošlo u pravoj sportskoj i fer maniri i nije bilo niti jedne primjedbe.

Sve susrete, također bez ijedne primjedbe sudili su Nacionalni suci: Čedomir Žulić, Ljubomir Mofardin i Alfred Matijašić.

Pehare za pobjednike, te medalje za finaliste, koje je osigurao Hrvatski boćarski savez, uručili su član IO-a Istarskog boćarskog saveza, Davor Sloković i tajnik BS Grada Pazina, Damir Brozan. Gradonačelnik Grada Pazina, Renato Krulčić, u ime Grada Pazina finalistima je uručio prigodne darove. Uručenjem darova, medalja i pokala, službeno je u 22, 15 sati završeno Prvenstvo parova Hrvatske za 2016. godinu.

Rezultati: http://hrvatski-bocarski-savez.hr/cdn/content/2016/12/ph-seniori-parovi.pdf

Voditelj natjecanja

Jelisije Jovičić